perfaqesiesit e Sanxhakut

Përfaqësuesit e pesë partive politike të Sanxhakut: Së shpejti takim me Erdoanin

Përfaqësuesit e Partisë për Veprimit Demokratik (SDA) të Sanxhakut, Partia Demokratike e Sanxhakut (SDP), Partia Liberal Demokratike (LDP), Partia për Sanxhak dhe Partisa Popullore e Sanxhakut, kanë vlerësuar me deklaratë të përbashkët More »

350_udruzenje_kosovo_za_sandzak_osnivacka_skupstina_pristina_23_okt_2015_ismet_azizi

Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë vështirëson  punën e Këshillit Kombëtar Boshnjak

     Këshilli Kombëtar Boshnjak i dërgoi letra zyrave të Këshillit të Evropës, OSBE-së dhe Bashkimit Evropian, me anë të cilave i  ka njoftuar ata në lidhje me ndalimit të pabazë dhe More »

SRPSKI MUP OTEŽAVA RAD BNV

  Bošnjačko nacionalno vijeće uputilo je dopise kancelarijama Savjeta Evrope, OEBS-a i Evropske unije  u kojima ih obavještava o neosnovanom i bespotrebnom zadržavanju funkcionera Bošnjačkog nacionalnog vijeća od strane Ministarstva unutrašnjih poslova More »

Albanian_refugees_of_the_Balkan_Wars_heading_to_Turkey

Terrori dhe dhuna shtetërore serbe-malazeze kundër lëvizjes shqiptare në Sanxhak dhe Kosovë  gjatë viteve të 20 dhe 30-ta të shekullit të kaluar

Mbretëria Serbe-Kroate-Sllovene gjatë sundimit të saj, si qëllim të parë dhe të fundit kishte ndërrimin e strukturën etnike në trojet shqiptare. Për të arritur këto synime dhe për të pasur mbështetje formale More »

Mari Tivar

Gjurmë Shqiptare – Si po zhduken shqiptarët e Tivarit…?! video

Si po deformohet historia e Tivarit ? Çfarë fshehin autoritetet malazeze? Si u zëvendësuan objektet e kultit? Përse Gjergj Kastrioti e rrethoi Tivarin? Ku ndodhet simboli i Balshajve? Si jetojnë sot shqiptarët More »

Category Archives: Sporti

Dijana me fanellën me të re, pretendon sa më lartë në Champions

dijana

Hendbollistja më e mirë shqiptare,  Dijana Ujkiç, anëtare e kampionit të Malit të Zi, Buduçnosti dhe e kombëtares malazeze, është prezantuar me fanellën e re të klubit të saj.

Ajo me klubin e saj ka pretendime që të luftojnë të jenë sa më lartë në Champions League, ndërsa në Mal të Zi janë të pa konkurrencë. Buduçnosti përgatitet për Champions League, e cila është në grup me Metz Handball nga Franca, Odense nga Holanda dhe Larvik HK nga Norvegjia.