KF Gjilani sjell në radhët e veta Semir Haxhibulliqin e N. Pazarit !

haxhibulliq

Skuadra e Gjilanit sot ka arritur të afrojë edhe një lojtar brenda ekipit. Semir Hadžibulič sot ka firmosur kontratën me klubin e Gjilanit deri në verën e vitit 2020.-Mesfushori nga Novi Pazari në skuadrën e Gjilanit,vie pas një përvoje në shum klube rajonale dhe me gjerë,ku kishte zhvilluar karrierën e tijë mjaftë të pasur futbollistike.

-Hadžibulič sezonin e fundit kishte luajtur për skuadrën nga Ishujt Faroe,Kí Klaskvík