Tv italian: Kosova atdhe pop-staresh, hitet e tyre flasin shqip, krenari për mbarë Ballkanin

dua

Televizioni kombëtar italian i ka dedikuar këtë të dielë një reportazh, suksesit që po korrin në arenën muzikore ndërkombëtare vajzat shqiptare të Kosovës, yjet botërore Dua Lipa, Rita Ora, Bebe Rexha, Era Istrefi dhe së fundmi Ava Max.

 

Ndër të tjera reportazhi thekson faktin sesi janë shumë të lidhura me vendin e tyre.

Për më shumë shikojeni reportazhin:

 /FM Images Albania/