Daily Archives: 27 Janar, 2017

Sanxhaklinjtë ia “kthejnë borxhin” Aqif Blytës

tablaacifhadziahmetovic

 

Pazari  i  Ri ( Novi Pazar, Yeni Pazar)Në pamundësi të emërtimit të rrugëve dhe shesheve me emrat e përsonaliteteve të rëndësishme nga e kaluara e Sanxhakut, krerët politik të Sanxhakut kan vendos të bëjnë nji hap shum të rëdësishëm në përnbushjen e vendimeve të më hërshme dhe përmbushjen e kërkesave të qytetarëve të Sanxhakut.

 

Erdogan kërcënon Nikoliqin: Nëse e prekni Kosovën, avionët turq për 20 minuta janë në Beograd

Një deklaratë e gazetarit shqiptar po bën xhiro në rrjetet sociale. Gazetari i portalit ”Syri.net” nga Shqipëria ka konkloduar se ishte presidenti i Turqisë, Reccep Tayyp Erdogan ai i cili ndali trenin serb me afishe nacionaliste e fetare që po ia mësynte Kosovës, njofton KosovaLajm.net