Monthly Archives: Mars 2018

LAVDI SHQIPTARËVE TË RËNË NË ÇANAKALA

Vullnetarët të rrshtuar në kalanë e Pazarit të RI

Nga disa budallenjë të Facebukut dhe sharlatanë të historisë merret vesh se sot qenka 103 vjetori i përfundimit të Betejës së Çanakalasë.

Vuçiq i shqetësuar me rënien e natalitetit: Ne po zhdukemi, shqiptarët në Kosovë po shtohen (video)

Capture

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, një pjesë të fjalimit të tij lidhur me zgjidhjen e çështjes së Kosovës, ia ka kushtuar rënies së natalitetit në shtetin e tij dhe shtimit të popullsisë në Kosovë

‘Serbët duhet ta kuptojnë, Kosova është e shqiptarëve dhe se ushtria nuk është kërcënim’

amba
Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, ka deklaruar se Kosova me gjenerata të tëra ka shumicën shqiptare e jo serbe, dhe se sipas tij, shumica e popullit shqiptar ka kërkuar dhe ka luftuar për pavarësi nga Serbia.

Partia e Aksionit Demokratik (SDA) e Sanxhaku kundërshton ftesat dhe sistemimin e boshnjakëve në forcat rezervë të ushtrisë serbe dhe pjesëmarrjen e tyre në stërvitjet ushtarake!

SDA

 

Me rastin e ftesave të shpeshta të boshnjakëve të  Sanxhakut për sistemimin e tyre  në forcat rezervë të ushtrisë serbe dhe pjesëmarrjen e tyre e në stërvitjet ushtarake, Partia e Aksionit Demokratik (SDA) e Sanxhakut ka mbajtur  një konferencë për shtyp.

Dokumentar për Adem Jasharin nga Tv AL JAZEERA

BIK-u i reagon myftiut të Beogradit i cili tha se Kosova është djep i Serbisë

jusufspahiq

Bashkësia Islame e Kosovës përmes një reagimi ka dënuar deklaratat e myftiut të Beogradit, Mustafa Jusufspahiq, i cili tha se Kosova është djep i Serbisë dhe pjesë e saj.

Religjioni në shërbim të politikës – Myftiu i Beogradit e quan Kosovën djep të Serbisë

jusufspahiq

 Myftiu politik i Beogradit, Mustafa Jusufspahiq është shprehur se Kosova është “djepi i Serbisë”, teksa ka thënë se nuk i pëlqen të ndahet Serbia nga Kosova.