Daily Archives: 23 Gusht, 2018

Protiq: Nuk ka asnjë shenjë se SHBA ka ndryshuar politikën ndaj Ballkanit, e as qëndrimin ndaj Kosovës

US-flag-Florida-Bridge-e1450876527220-780x439-640x360

Historiani serb Milan St. Protiq thotë për Deutsche Wellen se politikanët serbë nuk kanë idetë e duhura për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

Sipas tij, ata nuk po i përdorin si duhet “argumentet”.

 

Studentja nga Serbia që pëlqen poezitë e Migjenit, Ali Podrimës dhe Jusuf Gërvallës (VIDEO)

Studentja serbe

Seminari i 37-të për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare edhe këtë vit i janë përgjigjur me interesim studentë nga vende të ndryshme të botës, të cilët për dy javë rresht adresë kryesore e kanë Fakultetin Filologjik në Prishtinë, shkruan KultPlus.