Daily Archives: 28 Gusht, 2018

Akademik Ismajli: Serbia synon ta realizojë planin e Qosiqit!

Rexhep ismajli

Akademik Rexhep Ismajli thotë se përveç faktit që Serbia po tenton ta paraqesë Kosovën si një vend jostabil, është duke bërë përpjekje që ta legjitimojë dhe ‘Republika Srpskan’, dhe po synon ta realizojë planin e Qosiq për shpërngulje masive të popujve që do sillte një gjenocid të ri dhe do të ishte fatal për Kosovën.

Britania kërcënon Serbinë: Nëse ndahet Kosova, Serbia humbë Vojvodinën dhe Sanxhakun

Ashdaun

Nëse serbët duan ndarjen e  Kosovës, Serbia do të mbetet pa Vojvodinën dhe Sanxhakun! Ky kërcënim, erdhi në rrugë diplomatike, për Beogradin nga Pedi Ashdown, ish Përfaqësues i Lartë i OKB për BeH.

Arjanit Muriqi, la Malin e Zi iu bashkangjit përfaqësueses së Kosovës

arjanit-muriqi-1

Përfaqësuesja e Kosovës e ka bërë një hap të madh në rrafshin e përforcimeve për ndeshjet e ardhshme, duke filluar nga ato që do t’i zhvillojë në Ligën e Kombeve.

Bëhet fjalë për portierin 19-vjeçar Arjanit Muriqi, pjesë e Manchester Cityt, i cili në këtë fundjavë ishte portier rezervë i kampionit anglez, pas lëndimit të portierit të dytë të Cityt, Claudio Bravo.