Daily Archives: 2 Dhjetor, 2018

“Liqeni i Ujmanit ishte pronë e Hasan Prishtinës, iu takon vajzës dhe djalit të adaptuar”

liqeni-i-gazivodes-ujmanit-696x385
 

Mehmet Prishtina, stërnip i Hasan Prishtinës, kryeminstri i tetë i shtetit shqiptar, ministër i Brendshëm në Qeverinë e Ismail Qemalit, ministër i Telegrafëve në qeverinë e Turhan Pashës, deputet në parlamentin shqiptar, tri herë deputet në parlamentin osman, ka dhënë një intervistë për emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roalnd Qafoku.

 

Daçiq e pranon: Çdo ditë ne jemi më afër humbjes së Kosovës

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq në një intervistë për të përditshmen serbe ‘Kurir’ ka folur për taksën 100% të Kosovës ndaj produkteve serbe.