Daily Archives: 10 Prill, 2019

Debati publik: Ndërtimi i mini – hidrocentralit në rrjedhën e lumenjëve Bukeli dhe Husaj në Malesinë e Rozhajës

Temë aktuale këto ditë në Komunën e Rozhajës është biseda dhe frika popullatës për ndërtimin e mini – hidrocentralit në rrjedhën e lumenjëve Bukeli dhe Husaj. Me këtë rast përseri është mbajtur debat publik me temën: Ndërtimi i mini – hidrocentralit në rrjedhën e lumenjëve Bukeli dhe Husaj, i organizuar të premten me 05 prill 2019 në sallën e Bibliotekës së qytetit të Rozhajës, por kësaj radhe e inicuar nga ndërmarrjet “ARTEK” sh.p.k. Podgoricë dhe “ERLANG” sh.p.k. Podgoricë, të cilat  synojnë të marrin leje edhe nga pushteti lokal për ndërtimin e mini – hidrocentralit.

Semir Hadzibulic mesfushori i Gjilanit trofe kryesor ka karrierën në dhjetë shtete

haxhibulliq (1)

Semir Hadzibulic

Mesfushori 32 vjeçar i lindur në Novi Pazar me nënshtetësi boshnjake karrierën e ka nisur te skuadra e vendlindjes Novi Pazar, ndërkohë më pas karriera e tij është histori në vete.

32-vjeçari te Gjilani u transferua në janar të këtij viti si përforcim i madh. Ai deri më tani nuk ka mundur të japë kontributin e tij ashtu qysh ka dashur, për shkak të një lëndimi që ka pësuar gjatë fazës përgatitore.

Deri më tash Haxhibulliq ka vetëm katër paraqitje te Gjilani, por është plotësisht i gatshëm për ndeshjet e tjera, ku pret ta ndihmojë ekipin në arritjen e synimeve që ka për këtë edicion. Aktualisht Gjilani renditet i pesti në tabelë me 32 pikë pas 23 xhirove në Ipko Superligën e Kosovës.