Daily Archives: 24 Korrik, 2019

Nuk ndalet Berisha! Tjetër reagim kundër akuzave të bëra nga Vuçiç për “Shqipërinë e Madhe”

Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha ka shkruar sërish në adresë të Presidentit të Serbisë Alexander Vuçiç, duke iu përgjigjur sërish atij për akuzën se po punon për krijimin e Shqipërisë së Madhe. Berisha ka publikuar sot pjesën e dytë të përgjigjes së tij ndaj Vuçiç, teksa në pjesën e parë shpjegonte se përse e përkrahte kryeministrin Ramush Haradinaj. Në këtë pjesë të dytë të përgjigjes së tij, Berisha adreson direct akuzën për “Shqipërinë e Madhe”, që sipas tij është një shpikje dhe trillim I kundërshtarëve të kombit shqiptar.