Monthly Archives: Tetor 2019

“Baresha” në versionin e këngëtarit nga Mali i Zi

  • “Baresha”, kënga e famshme shqiptare e këngëtares shqiptare Nexhmije Pagarusha, vjen edhe nga versioni i këngëtarit nga Mali i Zi.

Lutfi Haziri: koalicioni LDK-VV është ngjizur, do të ndodhë

Lutfi-Haziri-1-696x425-780x439

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se do të ndodhë koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje.

Kosova me fytyrë të re e me halle të vjetra

mehmet-prishtina-fafce86d

 

Shoqëria jonë është më e gjerë se shtrati i ngusht i partive politike dhe do të ishte shumë e natyrshme që në projekte e aksione konkrete të përfshihen edhe ekspertë që jo domosdoshmërisht vinë nga shtabet partiake, madje pse jo edhe njerëz të dëshmuar  nga forcat politike, deri dje rivale. Mjafton të jesh i përkushtuar dhe idealist në arritjen e qëllimeve sublime.

Kurti: Po s’u morëm vesh me LDK-në, shkojmë sërish në zgjedhje

erdhi dita

Albin Kurti ka thënë se nuk ka mundësi të një koalicioni paszgjedhor pa LDK-në.