Daily Archives: 24 Mars, 2018

Pas hendbollit, Serbia i dorëzohet Kosovës edhe në xhudo

hoxhaa-e1521904843307

Serbia i është dorëzuar sërish Kosovës në sport. Pasi të premten nuk luajti në përballjen ndaj përfaqësueses U-20 në hendboll, sot është dorëzuar edhe në xhudo.

Fatmir Sejdiu: Aqif Blyta i dha vulë të pashlyeshme një epoke

fatmir-sejdiu-780x439

Ish Presidenti i republikës së Kosovës, Prof. Dr. Fatmir Sejdiu: “Aqif Blyta, padyshim paraqet një figurë jashtëzakonisht të rëndësishme në historinë nacionale shqiptare. Peshën e tij si të tillë e bën të veçantë veprimtaria e tij jashtëzakonisht e bujshme për të mirën e kombit dhe rruga specifike të cilën ai e ndoqi si veprimtar i palodhshëm deri në momentet e fundit të jetës”.