Daily Archives: 5 Janar, 2019

Komshiq: “Bosnja nuk ndërhyn në raportet tuaja me Kosovën e Shqipërinë”

komshiq

Anëtari boshnjak i presidencës së Bosnjës e Hercegovinës,, ka reaguar në lidhje me deklaratën e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq, e cila, duke folur për heqjen e kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë, ka thënë se “qartazi, kufijtë janë në tavolinë dhe tani për dikë (Kosovën e Shqipërinë) lejohet, ndërsa për Republikën Serbe jo”.