Daily Archives: 8 Mars, 2019

Haradinaj, mesazh boshnjakëve të Kosovës: Së shpejti zgjidhim mosmarrëveshjet me Serbinë

ramush-haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha se ai beson që vështirësitë e Kosovës me Serbinë së shpejti do të zgjidhen dhe se taksa 100 përqind  mbi importin e mallrave nga Bosnja nuk ka për qëllim dëmtimin e qytetarëve të këtij vendi.