Daily Archives: 16 Shkurt, 2020

UNIONI ARTISTIK I KOMBIT SHQIPTAR URON KOSOVËN :   GEZUAR PAVARËSINË. 

haklaj
KOSOVA ADN E QËNDRESËS DHE IDENTITETIT TONË KOMBËTAR.
17 Shkurti 2008, dita kur Parlamenti i  Kosovës  shpalli me votë unanime Pavarësinë e saj, së bashku me 28 nëntorin 1443 dhe 28 nëntorin 1912 janë  trinomi historik më i  rëndësishëm i  Kombit tonë.

“Serbia të çlirohet nga Kosova”, fjalia goditëse e Kurtit në Mynih që irritoi Vuçiqin

kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në konferencën e Sigurisë që po mbahet në Munih të Gjermanisë, ka thënë se ka ardhur koha që Serbia të çlirohet nga Kosova.