Ibrahim Dresheviq në përfaqësuesen e Kosovës

dresevic-640x350

Ibrahim Dresheviq në listën e Bernard Challandes për dy duelet e rradhës të Kosovës na muajin mars ndaj Malit të Zi dhe Bullgarisë

Por, kush  është  Dresheviq?

 

Ibrahim Dresheviq është i lindur më 24 janar të vitit 1997 në Suedi nga dy prindërit shqiptarë nga Mali i Zi.

Karrierën e ka nisur te ekipi lokal Norrby për të kaluar më pas te Elfsborg ku për tri vite pati 31 paraqitje.

Aktualisht Dresheviq është pjesë e skuadrës holandeze Heerneven, ku u transferua në janarin e këtij viti dhe luajti në gjashtë ndeshje.

Ai ka qenë pjesë e kombëtares suedeze për grupmoshat U17 dhe U19.