Monthly Archives: Maj 2019

Foto e pabotuar e Nexhip Dragës (1869-1921),

58631061_2265245320162288_3865952633529303040_o

Foto e pabotuar e Nexhip Dragës (1869-1921), themelues i “Xhemijetit” dhe shok shkolle i Mustafa Kemal Ataturkut, siguruar nga sternipi i tij Metin Zadil, qe jeton në Turqi.

/N. Spahiu/

 

 

 

 

 

Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta priti në një takim të përzemërt një grup studentësh nga Sanxhaku, të cilët ndodhen për një vizitë disa ditëshe në Shqipëri

Meta

Presidenti Meta priti në takim një grup studentësh nga Sanxhaku: Bashkëpunimi i të rinjve në mënyrë të hapur e krijuese është investimi më i mirë për një rajon në paqe, më të sigurt dhe më të begatë.